Podsumowanie naszego startu w Rajdzie Barbórka

przez  |  0 Komentarzy

Rajd Barbórka to specyficzna i niepowtarzalna impreza w Polsce. Nie zabrakło na niej przedstawicieli ogólnopolskiego cyklu BMW-Challenge organizowanego przez Automobilklub Bydgoski. Kacper Puszkiel i Alicja Konury, na co dzień klasa Open w BMW-Challenge, jadący ponad 300 konnym BMW M3 w barwach cyklu cieszyli wszystkich ciągłą jazdą „bokiem do przodu”. Zrobienie show dla kibiców i promocja najlepiej obsadzonego cyklu w kraju to był główny cel startu. Mimo trudnych warunków atmosferycznych plan udało się zrealizować. Wiele w tym zasług specjalnie przygotowanych na ten start opon firmy Markgum. Kibice swoje zadowolenie najlepiej wyrazili po ostatnim odcinku na Bemowie, kiedy to nosili pilotkę na rękach, a Kacper musiał odpowiadać na wiele pytań. Mimo zablokowania skrzynki mailowej organizatora Rajdu Barbórka, za co jeszcze raz przepraszamy, mimo wszystko do udanych należy zaliczyć akcję wysyłania maili przez kibiców w sprawie dopuszczenia załogi Puszkiel/Konury na słynną Karową. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przez te 3 dni wysyłania wiadomości, przyszło ich ponad 1000. Bardzo dziękujemy za tak ogromne wsparcie. Jeden z kibiców otrzyma od Automobilklubu Bydgoskiego koszulkę, a także możliwość przejażdżki na prawym fotelu podczas jednej z przyszłorocznych rund BMW-Challenge. Organizatora Rajdu Barbórka inicjatywa ta jednak nie przekonała i nasza załoga na Karową nie dojechała. Mimo wszystko start uważamy za udany. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku uda się wystąpić w szerszym składzie reprezentacji BMW-Challenge. Oprócz świetnego show pragnęlibyśmy zaprezentować także świetny poziom sportowy naszych zawodników. Czołówka klasy Sport BMW-Challenge na pewno nie byłaby bez szans w walce o czołowe miejsca klasy 2 a i Karowa stała by się wtedy realna, ale o tym być może przekonamy się za rok.
Start załogi Puszkiel/Konury był możliwy dzięki wsparciu Automobilklubu Bydgoskiego, producenta opon Markgum, firmie ORTHO.PL oraz Ekocykl. Serwisem zajęły się firmy M Sport i 4×4 z Wrocławia.

Kacper Puszkiel: „Zadanie, które postawiliśmy sobie na Rajd Barbórki wykonaliśmy w 100%. Było pełno boków, efektowna jazda i wiele zabawy. Na wielu zdjęciach z odcinka Bemowo widać jak ludzie się szeroko uśmiechają na widok mojej BMW M3:) to mi bardzo schlebia i jest dużo bardziej wartościowe niż puchary czy wynik końcowy. Co prawda nie dostaliśmy się na Karową, nie mamy auta super 2000 czy WRC, ale za to sympatię kibiców mamy ogromną :)
Pozdrawiam wszystkich, którzy wysyłali maile w sprawie mojego startu na Karowej. Dziękuję Automobilklubowi Bydgoskiemu za możliwość startu w tak prestiżowej imprezie – razem z autami WRC, bo taka okazja często się nie zdarza :) Dziękuję także firmie ORTHO.PL, EKOCYKL oraz garaż 4×4 za pomoc.”

Alicja Konury: „Miałam wiele czasu, żeby machać kibicom – prędkości na oblodzonej trasie nie były oszałamiające. Kibice docenili moje pozdrowienia, bo po ostatnim przejeździe odcinka Bemowo na serwisie byłam noszona przez nich na rękach – po raz pierwszy zdarzyło mi się coś takiego na rajdzie :) Dziękuję za doping.”

Galeria zdjęć Jarka Bentlejewskiego

httpvh://www.youtube.com/watch?v=_eX7oAXq3KY

Napisz komentarz

komentarze