O imprezie

FEDERAL BMW-Challenge to puchar samochodów BMW istniejący od 2008 r. W 2014 roku podzielony na klasy pucharowe – HOBBY, SPORT, półotwartą SPRINT oraz otwartą OPEN i Generalkę – klasyfikowane przy okazji pierwszego w Polsce ogólnopolskiego cyklu rallysprintów AB CUP.

Tak więc aby wygrywać należy posiadać wszechstronne umiejętności jazdy sportowej w zmiennych warunkach i na wszelkiego rodzaju trasach. Startować może każdy kierowca posiadający sprawny samochód marki BMW. W klasach pucharowych HOBBY, SPORT i półotwartej SPRINT mogą startować samochody spełniające dodatkowe wymagania określone w regulaminie technicznym na 2014r. W tych klasach ograniczona jest moc maksymalna, zmiany w samochodzie oraz dopuszczone są wybrane opony jednego producenta. Dostawcą opon na sezon 2014 jest firma RacingTires.pl. Zawodnicy startują na oponach marki FEDERAL – w naszym cyklu w klasie SPORT będzie można poczuć prawdziwie sportową jazdę na oponach FEDERAL FZ-201. W klasie HOBBY wszyscy uczestnicy będą walczyć o cenne sekundy korzystając z opony FEDERAL ss595, a w klasie SPRINT jedyną oponą będzie FEDERAL 595RSR. W klasie Open regulamin techniczny jest już bardzo otwarty i jedynym znaczącym ograniczeniem jest zastosowanie w swoim bmw silnika pochodzącego z tej marki. Opony, zawieszenie itp. są w tym wypadku dowolne.

Rallysprint to połączenie rajdu i wyścigu. Wszystko dzieje się w jednym miejscu np. uliczki starych lotnisk, tory zamknięte. Nowicjusz i amator rywalizuje tu z Mistrzem Polski w wyścigach lub rajdach. Nie dzielimy ludzi na posiadających licencje oraz amatorów, bo nie licencja jest wyznacznikiem umiejętności. W FEDERAL BMW-Challenge startują dawni lub obecni zawodnicy Rajdowych Mistrzostw Polski, Rajdowego Pucharu Polski, Wyścigów, Rallycrossu oraz amatorzy z całej Polski. Dla jednych nasze imprezy są priorytetem, a dla innych stanowią świetny trening i przygotowanie do innych zawodów. Średnio 70km jeżdżenia na długich i ciekawych próbach w tym także 1,5 godziny treningu przed rozpoczęciem jazdy na czas daje nam więcej jazdy niż w KJS, rajdowej 3 lidze, Wyścigach Górskich i porównywalnie z Rajdowym Pucharem Polski. Walka toczy się o puchary oraz cenne nagrody, w tym także finansowe. Pomiar czasu za pomocą najnowocześniejszych zdobyczy techniki (fotocele, chipy), wyniki wyświetlane na monitorze od razu po przejechaniu mety próby oraz dostępne LIVE w internecie, zabezpieczenie w postaci ratowników drogowych i karetki to już nasz standard!

Zapraszamy wszystkich do startów! Raz przyjedziesz i już będziesz wiedział gdzie chcesz startować! W celu zachęcenia do rozpoczęcia przygody ze sportową jazdą wprowadziliśmy dla kierowców urodzonych po 1 stycznia 1992 roku bonus w postaci wpisowego w wysokości 50 zł.

Zawodnicy FEDERAL BMW-Challenge to zgrana paczka kolegów, którzy potrafią dzielić się swoim doświadczeniem i chętnie przyjmują do swojego grona nowych uczestników. O poziomie rywalizacji niech świadczy fakt, że niejednokrotnie po przejechaniu 70/80 km „na ostro” różnica w czasach przejazdu pierwszej trójki to 1  sekunda!

FEDERAL BMW-Challenge to także niespotykana na innych zawodach atmosfera. Kilka razy w roku odbywają się spotkania integracyjne, na których zawodnicy mogą jeszcze bardziej się poznać i w luźniej atmosferze wymienić doświadczenia zza rajdowej kierownicy.

Ważną rzeczą jest to, że my organizujemy zawody dla ZAWODNIKÓW i to ZAWODNICY mają bezpośredni wpływ na kształt regulaminów i zasad rywalizacji. Zawsze przed oficjalnym zakończeniem sezonu zapraszamy zawodników do udziału w spotkaniu regulaminowym i to właśnie na nim zawodnicy dyskutują oraz głosują jak ma wyglądać kolejny sezon.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w naszych zawodach – przy minimum wydatków staramy się dawać maksimum przyjemności z jazdy i zdrowej rywalizacji.  Przyjedź i sprawdź a my zrobimy wszystko żebyś z nami pozostał!