Finał BMW-Challenge – I Rajd BMW DYNAMIC MOTORS

przez  |  2 Komentarzy

Ostatnia runda BMW-Challenge została zorganizowana w dniu 16. października przy okazji 1 Rajdu BMW DYNAMIC MOTORS w Bydgoszczy pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy, jednocześnie była to VI runda Rajdowych Mistrzostw Okręgu. Na Starym Rynku zgromadziło się 38 załóg, część z nich przyjechała by walczyć o punkty do całorocznej klasyfikacji sezonu 2010 w cyklu BMW-Challenge. Po odbytym badaniu technicznym, przy przebijającym się słońcu zza chmur wszyscy uczestnicy wysłuchali paru słów rozpoczynających oficjalnie sportowe zawody od Dyrektora KJS-u.

Punktualnie o godzinie 10:00 pierwsza załoga ruszyła do startu na jeden z odcinków zlokalizowanych w Bydgoszczy. Wszystkie załogi miały łącznie do przejechania 9 prób sprawnościowych: 3 pokonywane 3-krotnie: Karting, plac testowy BKB – dawny teren zajezdni tramwajowej oraz tereny MZK. Nastawienie bojowe uczestników tuż przed startem sprawiło, że na odcinkach bardzo wiele się działo. Najciekawiej, oczywiście, było na próbie znajdującej się przy ul. Toruńskiej oraz przy ul. Szajnochy – tam również zgromadziła się spora grupa kibiców. Jazda bokiem większości kierowców wszystkim się podobała, a chmury kurzu i dźwięki silników rajdówek sprawiały, że mogliśmy poczuć się jak na prawdziwych rajdowych odcinkach. Jednak nie wszystkim udało się przejechać wszystkie odcinki i dojechać szczęśliwie na Stary Rynek by ukończyć Rajd. Część z załóg zakończyła swoje uczestnictwo uderzając w krawężnik i uszkadzając auto na tyle mocno, że dalsza walka nie była już możliwa. Niektórzy mieli problemy techniczne z samochodem, co było powodem dojechania na niższej pozycji w klasyfikacji generalnej. Wyniki można było śledzić na bieżąco na stronie www.motoresults.pl.
Rozdanie pucharów oraz nagród ufundowanych przez RallyShop.pl odbyło się tak jak start oraz przegrupowania uczestników na Starym Rynku w Bydgoszczy. Klasyfikację generalną wygrała załoga Waldemar Balcerek/Małgorzata Balcerek w Subaru Imprezie. Puchar za drugie miejsce otrzymali Paweł Roszek/Marcin Bilski w BMW e30 318is. Trzeci czas uzyskali Tomasz Smorawiński/Michał Zagórski, jadący BMW e30 318is.

Poszczególne klasy kolejno wygrali:
klasa 1 – Filip Galon/Marta Kant (Fiat CC) – I, Robert Lewandowski/Janusz Makowski (Fiat CC) – II.
Klasa 2 – Mateusz Siłakowski/Marcin Jettka (Fiat SC) – I, Radosław Oryszczak/Mirosław Potocki (Peugeot 106) – II, Szymon Świątkowski/Łukasz Świątkowski (Fiat SC) – III.
Klasa 3 – Michał Ziegler/Jolanta Ziegler (Citroen Saxo) – I, Oskar Lubieński/Łukasz Kuraśkiewicz (Honda Civic) – II, Marcin Kurlej/Szymon Lisiński (Honda Civic) – III.
Klasa 4 – Paweł Roszek/Bilski Marcin (BMW 318is) – I, Tomasz Smorawiński/Michał Zagórski (BMW 318is) – II, Igor Bartołd/Mariusz Kaczmarczyk (BMW 318is) – III.
Klasa 6 – Waldemar Balcerek/Małgorzata Balcerek (Subaru Impreza) – I, Paweł Żukowski/Krzysztof Piasecki (Volkswagen Golf) – II, Tadeusz Kulka/Marta Wajda (Audi Coupe) – III.
Klasa Gość – Arkadiusz Błaszczyk/Krzysztof Madziewicz (Subaru Legacy) – I, Jakub Glasse/Marek Leśnik (BMW M3) – II, Krzysztof Janisz/Tomasz Korpalski (Subaru Impreza) – III.

W klasyfikacji BMW-Challenge klasę SPORT wygrał już wcześniej pewny mistrz tegorocznego sezonu Paweł Roszek w BMW e30 318is. Puchar za drugie miejsce otrzymał Tomasz Smorawiński – BMW e30 318is. Trzecie miejsce należalo do Igora Bartołda w BMW e30 318is.

W klasie HOBBY zwyciężył Jarosław Kołaczewski (BMW e30 320), drugi był Adam Ellert (BMW e36 318 is). Trzeci dojechał Mikołaj Borek (BMW e30 318is), tracąc jednocześnie mistrzostwo w klasie sezonu 2010. Jego problemy techniczne z autem pozwoliły jedynie na dojechanie do mety bez walki o ważne punkty.

Jakub Glasse wygrał klasę OPEN w BMW M3 Compact. Natomiast Piotr Brzoskowski, jadący BMW M3, odebrał puchar za drugie miejsce.

W klasyfikacji zespołowej najwięcej punktów uzyskał DAKAR Sport Bydgoszcz. Puchar za drugą pozycję otrzymał Lech Kaczmarek, jedyny reprezentant Teamu FIGMA PRO RALLY.

WYNIKI:
-  KLASA 1
- KLASA 2
- KLASA 3
- KLASA 4
- KLASA 6
- GENERALKA
- GOSC
- OPEN, SPORT, HOBBY

Napisz komentarz

komentarze

2 Comments

  1. VERVA RACING

    20 października 2010 at 09:53

    jakis kontakt z panem Roszkiem ? chcielbysmy go zasponsorować.

  2. Lech

    20 października 2010 at 12:19

    Mozna znalesc na Fejsbuku, lub na jednym ze straszych zdjec poszukac numeru telefonu na drzwiach rajdówki :)